תושבים ומבקרים יקרים

כפר - עספיא  הינו ישוב איכותי השואף למצוינות בכל תחום ועיקרם : שמירה על הסביבה הטבעית ואיכותה , שימור אופיו הייחודי של הישוב על פי המתכונת שנשמרה מאז אבותינו , טיפוח חזות נאה וייחודית במקביל להרחבה ופיתוח , ובמיוחד , טיפוח תרבותי וחברתי של קהילתנו כגוף מלוכד המשמר היבטים של אחריות ומחויבות אזרחית , המטפח גילויי התנדבות ועזרה הדדית , בשאיפה מתמדת לשימור רמה אישית גבוהה . 

ככל שאנו שואפים לשלמות ולהישגים בכל , על אחת כמה וכמה חשובה לנו מערכת החינוך כבסיס להתפתחות האישית של הפרט , להתפתחותו החברתית , ולקידום החברה כולה . אנו רואים בחינוך את המוסד התומך מערכות חיים רחבות ומשמש להם תנאי להמשכיות ולשינוי .

אנו ממשיכים גם כיום במאמצינו עפ"י התכנית שהותוותה לקידום מערכת החינוך בישוב ומשוכנעים ויודעים כי ההשקעה העצומה והעתידית תמשיך להניב פרותיה .

 המשכיות בהעברה הערכית הבונה את מחויבות הפרט לחברה , המשפיעה על זהותו של הצעיר ומתווה את תפקידו העתידי . ושינוי , ע"י עידוד חשיבה יוצרת , בפתיחות לביקורת המציאות ובהיכרות עם תפיסות עולם מגוונות ואלטרנטיביות .

כפר עספיא נמצא היום בתהליך בניה מחודשת לאחר תהליך פירוק הרשויות ובעיקר בתחומים של פיתוח ובבניית תוכניות אב לחינוך, תעסוקה ותיירות, קשישים, נוער וצעירים, ספורט, תחבורה ומחשוב. והשלמת תוכנית ביוב וניקוז. ומטרתנו לגבש ראייה הוליסטית למרחב התכנון של הכפר, לנצל בצורה אופטימית את היתרונות התחרותיים הטמונים ביישוב בכדי להצעידו למאה הבאה באופן שיבטיח חיים איכותיים יותר לתושבי המקום ולדורות הבאים. 

הצבתי לעצמי חזון ויעדים אשר נדרשים בכדי להצעיד את כפרנו לאלף השלישי אשר מתאפיינת בטכנולוגיה גבוהה הן ככלי העבודה והן כמקצוע של העתיד.

כולי תקווה שנעמוד במשימות שהצבנו לעצמנו. ונהווה גשר לקידום תושבי הכפר בפרט ותושבי הסביבה בכלל.

בכבוד רב,
בהיג' מנצור
ראש המועצה המקומית
 עספיא